Rok zaczęliśmy w Zjednoczonych Emiratów Arabskich opiekując się kotką Lucy. Projekt Święta u Szejka dobiegł końca, ale nie mamy zamiaru zwalniać tempa :). W tym roku zrealizujemy jeszcze 3 projekty podróżnicze związane z dłuższymi wyjazdami (niektóre też związane z petsittingiem czyli opieką nad zwierzętami), a oprócz tego rozpoczniemy projekt: Polska nieodkryta.

1. USA

Tym razem chcemy odwiedzić największe zagłębie Amerykańskiej Polonii – Chicago. Spędzimy 3 tygodnie w Illinois opiekując się dwoma kotami i szukając Polskich śladów i smaków (liczymy co najmniej na pysznego schabowego). Ale nie zabraknie też tych typowo Amerykańskich akcentów. Sprawdzimy jak się mieszka na chicagowskich przedmieściach, a potem na 10 dni ruszymy w drogę na wschodnie wybrzeże. Staniemy pod wodospadem Niagara i spróbujemy się odnaleźć w wielkich aglomeracjach, zaczynając w Bostonie i Filadelfii a kończąc na Nowy Jorku i Waszyngtonie.

  Kwiecień – Maj

2. Wyprawa Wybrzeżem 5 mórz

To największy projekt na ten rok. Latem wyruszymy w samochodową wyprawę po Europie. Symbolicznym celem wyprawy będzie kąpiel w 5 morzach: Czarnym, Egejskim, Jońskim, Adriatyckim i Bałtyckim. Po drodze odwiedzimy 12 krajów oraz wiele Parków Narodowych takich jak Rezerwat Delty Dunaju w Rumuni czy Nestos w Grecji. Podczas 10 tygodni w podróży stworzymy 10 filmów pokazujących odwiedzone przez nas miejsca wzbogacając je ujęciami z drona.

Lipiec – Wrzesień

3. W namiocie na Kanarach

Na jesień przeniesiemy się na Wyspy Kanaryjskie aby zasmakować trochę życie w największym lokalnym mieście Las Palmas. Poza tym chcemy odwiedzić każdą z siedmiu głównych wysp archipelagu, a za cel stawiamy sobie przespanie nocy w namiocie na każdej z nich. Różnorodnością natury i pięknymi widokami jak zawsze podzielimy się w filmach z wyprawy i na zdjęciach.

Listopad – Grudzień

4. NEPAL

Marzy nam się spędzić trochę czasu w Katmandu oraz treking u podnóża Himalajów. Patrząc na nasze plany na 2018 i na kalendarz, Nepal wpisujemy na rezerwową listę projektów Nepal to nasz typ na 2019.

5. Polska nieodkryta. 25 wyjątkowych miejsc

W tym roku rozpoczniemy projekt: Polska nieodkryta. Będzie to seria artykułów i filmów o 25 wyjątkowych miejscach w Polsce. Będą to mało znane, ale urocze i często tajemnicze zakątki, ale też znane, duże miasta, ale pokazane z innej, mniej oczywistej perspektywy. W materiałach, które powstaną znajdziesz nowe, ciekawe pomysły na weekendowy wypad z rodziną a miejsca, które może już znasz będziesz mógł odkryć na nowo. Nasza lista nie jest jeszcze kompletna, dlatego jeżeli znasz miejsce, które powinno się na niej znaleźć koniecznie daj nam znać.