USA#17 – Dzień 9 – Spanie na krawędzi

image

Spis treści

Po gorącym dniu w Parku Narodowym Zion zimniejsza noc trochę nas zdziwiła. Do tej pory raczej gotowaliśmy się w namiocie jak warzywa na parze, a tym razem ktoś nam nagle tą parę przykręcił. Nawet kurtki poszły w ruch. Już lepiej było się gotować. Kilka dni wcześniej, śpiąc nad Kern River marzyliśmy o odrobinie chłodu. No to mamy. Musimy uważać, czego sobie życzymy, bo jak widać ktoś to wszystko traktuje bardzo poważnie.

Kolejna noc też nas nie rozpieściła. Było 10 stopni C. Niby przyzwoicie, ludzie śpią w namiotach przy niższych temperaturach. Ale my nie jesteśmy hardcorowcami i nasze śpiwory też do takich nie należą. W dodatku kiedy już się przyzwyczaisz do temperatury nie spadającej poniżej 25, to te dziesięć robi się jakby zimniejsze.  Za to kemping miał dla nas coś na zadośćuczynienie. Nasze miejsce namiotowe znajdowało się jakieś 50 metrów od jednego z najsłynniejszych i ponoć najpiękniejszych miejsc w Stanach Zjednoczonych…

A pomiędzy tymi zimnymi nocami był też ciepły posiłek. Nawet nam się trochę nagrał, więc jeżeli jesteście ciekawi jak to jest z tymi napiwkami i rachunkami w Stanach to zobaczcie nasz nowy vlog:

 

2 thoughts on “USA#17 – Dzień 9 – Spanie na krawędzi”

  1. dziękuję za fajnego bloga i masę przydatnych informacji…. jaką część Zion NP zwiedziliście ? jedziemy w sierpniu z dwojka ( $ i & lat ) i chcialibyśmy zobaczyć coś fajnego w Zion, ale wiem ze i Angle i Narrows z malucham,i chyba odpada… dzięki za rady;)

    1. Sylwia Kołpuć

      Cześć Ania 🙂 w Zion przeszliśmy dwa krótkie szlaki: do Weeping Rock i Emerald Pool Trail i nasz Igor spokojnie sobie tam dawał radę. Nie porywaliśmy się na Angels ze względu na Igora i długość szlaku, w Zionie byliśmy tylko jeden dzień. Spokojnie można wybrać się też do Grotto. Wieczorem, wyjeżdżając z Zionu drogą Mount Carmel Highway zatrzymaliśmy się jeszcze po drugiej stronie tunelu na krótki spacer, krajobraz się bardzo zmienił i tam też są piękne miejsca. Na naszym filmie z Zion możesz zobaczyć te dwa krótkie szlaki https://rodzinanomadow.pl/usa-16-park-narodowy-zion/ 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

image
5 mórz

Wyprawa 5 mórz – zapowiedź

image
Artykuły

SPOSOBY NA HIGIENĘ W PODRÓŻY

image
Dubaj - Święta u Szejka

Rejs promem z Dubai Marina do Deiry