Zabeel Park, Dubaj – Nie ma nic za darmo

image

Spis treści

Mówią, że na świecie nie ma nic za darmo. Nie do końca się zgadzam z tym co mówią (kimkolwiek są) ale wyjazd do Dubaju napewno daje wiele pretekstów by się nad tym ponownie zastanowić. Np. idąc do takiego tam parku. Zabeel Parku gdzie na wstępie musisz się rozstać z kilkoma dirhamami. Przemyślenia na temat tego jak ten świat jest ułożony zostawmy na później, a na razie zastanówmy się co to w ogóle za pomysł, żeby płacić za wejście do parku. No to pora na film:

 

Zabeel Park

Zabeel Park jest dużo większy i mieści w sobie więcej atrakcji niż to widać na filmie. Za niektóre z nich trzeba będzie dopłacić. Ale nawet wersja standard jest całkiem spoko. Dużo zieleni, przestrzeni, fajne place zabaw, miejsce na zrobienie grilla czy pikniku. Tam gdzie nie dotarliśmy (przez most przechodzi się na drugą część parku nad autostradą Szejka Zayeda) jest spore jezioro, na którym za 40 AED można popływać łódką.

Przy bramie nr 6 jest coś co może skusić najmłodszych – Dubai Garden Glow, który mieści w sobie park rozrywki, park dinozaurów i ogromne świecące ogrody. Ale za wejście do tego kolorowego raju kosztuje 60 AED od każdej osoby, która skończyła 3 lata.

W parku znajdują się też pomniki bliźniaczych miast Dubaju: Istambułu, Osaki, Szanghaju i Genewy co nie jest może wielką atrakcją, ale może nadaje się na ciekawostkę. W każdym razie my się zastanawialiśmy się co tu nagle pośrodku parku w Dubaju robi jakiś samotny chiński domek, do którego w dodatku nie da się wejść.

Za to i ciekawostką i atrakcją może być otwierająca się na dniach Rama Dubaju.

The Dubai Frame

The Dubai Frame to taki dość dziwny projekt budynku, który jest… ramką do zdjęć. Największą na świecie. Pomysł był taki, że jak już mamy Burj Khalifa, ten najwyższy budynek na świecie i pewnie jeden z najpiękniejszych, to trzeba by było coś wymyślić, żeby go jeszcze bardziej odpicować. No to zrobili ramę przez którą jak się stanie w odpowiednim punkcie to widać panoramę na centrum Dubaju (aktualne, bo jak pisałam ostatnio centrum tego miasta lubi się przenosić: klik) z Burj Khalifa. Pomysł co najmniej dziwny, ale budynek im wyszedł całkiem spoko i stoi właśnie w Zabeel Park i już niedługo będzie można wjechać na górną część ramy by podziwiać Dubaj z góry (za 50 AED, dzieci za 20 AED, do trzech lat za darmo).

 

Praktyczne informacje:

Opłata za wejście do parków – 5 AED od osoby. Płatność przez karty NOL. Są też kasy, choć nie zawsze otwarte. Kasa przy bramie przez którą wchodziliśmy była zamknięta i gdyby nie NOL musielibyśmy iść do innego wejścia.

Godziny otwarcia: 8-22, w weekend do 23

Dubai Garden Glow: dubaigardenglow.com

The Dubai Frame: thedubaiframe.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

image
Z 4 latkiem przez Amerykę

USA # 21 – Nietypowa podkowa

image
5 mórz

3 miejsca, które musisz zobaczyć w Chorwacji i 3 sposoby jak to zrobić tanio

image
Z 4 latkiem przez Amerykę

Slab City – co Góra Zbawienia ma wspólnego z Sagrada Familia?