Jak się NIE ubierać w podróż samolotem

 

Czy masz tak, że przed lotem stajesz przed szafą i zastanawiasz się co ubrać? W sumie fajnie byłoby dobrze wyglądać. A może olać to i wskoczyć w workowaty dres i grube skarpety? Oto przewodnik jak się NIE ubierać w podróż samolotem

Kombinezony

Jedyne czego ci brak w podróży to szamotanie się ze swoim ubraniem w niewielkiej samolotowej kabinie toaletowej. Toalety na lotniskach też często nie są komfortowe. Załóżmy, że masz przesiadkę, ale chcesz skorzystać z toalety, już pół godziny wystałaś w kolejce a teraz to: guziki, suwaki, rozbieranie i ubieranie całego kombinezonu. To samo dotyczy ogrodniczek.

Ubranie ze złotego wieszaka

W samolocie na pewno każdy chciałby się czuć dobrze. A dobrze czujemy się w naszych ulubionych ubraniach, ale podróż samolotem to nie najlepsza okazja by je zakładać, zwłaszcza jeśli są z delikatnego materiału. Nie ma chyba innej aktywności bardziej podatnej na ryzyko poplamienia niż lot samolotem. Może akurat kiedy będziesz coś jeść zatrzęsie trochę samolotem. Pół minuty i po strachu, ale też i po twojej ulubionej bluzce. Albo może pasażer z siedzenia przed tobą akurat zacznie się wiercić właśnie wtedy kiedy ty postawisz na stoliku plastikowy kubeczek czerwonego wina.

Swoje najlepsze i najbardziej delikatne ubrania spakuj do bagażu i ciesz się nimi podczas wakacji.

Len i inne gniotki

Długa wymuszona pozycja siedząca nie wpłynie korzystnie na ciebie i na kondycję twoich ubrań, zwłaszcza jeśli będziesz miała na sobie ubranie z materiału, który łatwo się gniecie. Wygodną pozycję na samolotowym fotelu można osiągnąć tylko wierceniem się, i nieustannym przekładaniem nogi na nogę, co tylko pogarsza sprawę.

Plażowe sukienki i stroje

Możliwe, że masz lecieć na bajeczne i gorące plaże z palmami i błękitnymi lagunami, do ciepłych krajów lub na wędrówkę przez prerie, ale nie ulegaj pokusie by już na podróż wybrać się jak w tropiki. Podczas lotu temperatura w samolocie spada i możesz naprawdę zmarznąć, choć za oknem słońce.

Sandały i japonki

W samolocie temperatura się zmienia, raz jest zimno i masz ochotę okryć się kocem ale momentami, zwłaszcza od razu po wejściu na pokład może być też gorąco. Na nagłe zmiany temperatury organizm reaguje poceniem się i nie będziesz czuć się komfortowo zastanawiając się czy pasażer obok ciebie czuje twoje stopy.

Obcasy

Skoro już jesteśmy przy stopach. Jeśli podróż samolotem będzie długa jesteś skazana na niewygodę, nie skazuj na niewygodę dodatkowo swoich stóp. W samolocie i tak jest mało miejsca na nogi. Mi go zawsze brakuje choć jestem niewysoka, a jeśli jeszcze przedłużysz swoje nogi o kilka centymetrów będzie ci tylko trudniej.

Na rockowo

Jeśli chcesz się ubrać “z pazurem” upewnij się, że twoje ubrania nie są ponabijane ćwiekami lub innymi metalowymi ozdobami. Wybierz raczej swoje obtarte spodnie i koszulkę AC/DC. Glany też odradzamy, na wielu lotniskach podczas kontroli bezpieczeństwa wymaga się zdjęcia obuwia. Ani celnicy, ani pasażerowie w kolejce za tobą nie będą zadowoleni z czekania dodatkowych 15 minut potrzebnych na rozsznurowanie tych butów. No i ty też nie będziesz szczęśliwa jeśli przez to spóźnisz się na swój lot.

Sztuczne materiały

Długi lot, długa wymuszona pozycja, może drzemka. Twoje ubranie musi być wielofunkcyjne: reprezentacyjne z funkcją piżamy, wygodne z funkcją wyjściową. Wygodę i komfort zapewnią ci naturalne, przyjemne dla ciała materiały. Na pewno masz w szafie jakąś bawełnianą bluzkę miłą dla ciała i oka.

Oversize

Skoro lepiej nie wkładać nic eleganckiego, delikatnego, najlepsze ubrania lepiej włożyć do walizki, o obcasach zapomnieć i nawet ćwiekowanej bluzy nie można to chyba najlepiej wskoczyć w jakiś ogromny, luźny dres i się nie przejmować. No też raczej nie. Jeśli ubierzesz zbyt luźne dresy może to wzbudzić podejrzenia celników. Pomyśl ile kontrabandy można ukryć w spodniach z krokiem w kolanach.

Legginsy

Zostają leginsy. Ale nie w United Airlines. Ostatnio United odmówiło wstępu na podkład samolotu dwóm dziewczynom w legginsach (https://twitter.com/united/status/846065666922811393?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fmoney.cnn.com%2F2017%2F03%2F26%2Fnews%2Funited-airlines-twitter-dress-code%2Findex.html).

Okazuje się, że niektóre linie mają sowej dress code dla pasażerów, więc zanim zajrzysz do szafy zajrzyj na stronę swoich linii lotniczych.

Bądź jak Shrek, miej warstwy

Jak zawsze najlepiej sprawdzi się rada twojej babci, którą pewnie nieraz słyszałaś: “ubierz się na cebulkę”. Ubierz się tak, żeby nie zgrzać się jeśli w lobby na lotnisku będzie duszno i żeby nie zmarznąć kiedy samolot będzie wysoko w chmurach. Na bawełnianą bluzkę nałóż ciepłą i miękką bluzę, albo marynarkę. Wybierz wygodne buty, które szybko zdejmiesz by dać odpocząć stopom w trakcie długiego lotu. A kolorowe sukienki, eleganckie koszule, zgrabne sandałki i modne szorty niech polecą na wakacje w bagażu rejestrowanym.

Przyjemnej i wygodnej podróży!

Sylwia Kołpuć
Sylwia Kołpuć
spostrzegawcza, trochę nieśmiała, podatna na nastroje i klimaty, ze skłonnościami do zachwytu i melancholii, autorka większości tekstów na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hej ;) jeśli Ci się u nas podoba, przybij nam piąteczkę dając lajka