5 najlepszych filmów o podróżach do zobaczenia w Święta

image

Spis treści

Co zobaczyć w Święta jeśli masz dość ckliwych świątecznych filmów, Kevina albo filmów puszczanych co roku? Przygotowałam 5 propozycji niebanalnych filmów, które warto zobaczyć w Święta z podróżami w tle. Są mądre, piękne i okraszone niesamowitymi ujęciami natury. Obiecuję, że warto poświęcić ten Świąteczny czas, żeby je zobaczyć.

Jeśli chcesz się wzruszyć, roześmiać, wyruszyć z bohaterami w podróż po odkrycie siebie, prawdy, sensu życia – Voila!

1 Sekretne życie Waltera Mitty

Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych filmów ever. Totalnie niebanalna opowieść o zwyczajnym, niepewnym siebie facecie, który pracuje jako edytor w magazynie Life. Na co dzień może sobie tylko wyobrażać, że jest bohaterem pięknych zdjęć, nad którymi pracuje. W związku z nagłym kryzysem w pracy sam musi ruszyć w podróż, by dogonić fotografa Life i zachować pracę.

Jego podróż to wyprawa do najpiękniejszych zakątków świata, która miesza się z podróżą do świata bogatej wyobraźni.

Tak wiem, główną rolę gra Ben Stiller. Zwykle to znak, żeby odpuścić film (ja przynajmniej tak uważałam przed tym filmem), ale tym razem Ben Cię zaskoczy i naprawdę da radę. Obiecuję.

Jeśli zdarza Ci się chodzić z głową w chmurach – musisz zobaczyć „Sekretne życie Waltera Mitty”! Ten film jest po prostu piękny, pokazuje świat, w którym żyją marzyciele i uczy o prawdziwych wartościach.

najlepsze filmy o podróżach
fot. waltermitty.com

 

2 Ella i John

To opowieść o miłości, starości i życiu po prostu. Starsze małżeństwo w tajemnicy przed rodziną rusza w swoją ostatnią podróż kamperem po Stanach. Czeka ich wiele niespodzianek i emocji. Odnajdują też niełatwą prawdę.

 

najlepsze filmy o podróżach
fot. Materiały filmu Ella i John (Sony Pictures)

3 Captain Fantastic

Ben (czyli Viggo Mortensen, czyli Aragorn) wychowuje 6 dzieci z dala od cywilizacji. Zamiast tradycyjnej nauki w szkole dzieci uczą się wspinaczki, surwiwalu, życia w bliskości natury. Ale pewnego dnia muszą wyruszyć do „prawdziwego” świata i się z nim zmierzyć. Spodoba Ci się 😉

Film jest dostępny na PrimeVideo.

najlepsze filmy o podróżach
Bleecker Street Media fot. Erik Simkins

4 Ścieżki / Tracks

Historia Robyn Davidson podróżniczki i pisarki, która na piechotę przeszła wszerz Australię w towarzystwie psa, czterech wielbłądów i własnych myśli. True story. Powiem tylko tyle, że to bardzo wyjątkowy film.

najlepsze filmy o podróżach

5 Dzika droga

Podróż Cheryl jest z kolei ucieczką od rzeczywistości i terapią po trudnej przeszłości. To prawdziwa historia samotnej wędrówki młodej kobiety szlakiem Pacific Crest, który prowadzi przez całe Stany.

Mnie w tym filmie urzeka wszystko: sama historia, muzyka a przede wszystkim piękno tego szlaku.

najlepsze filmy o podróżach

Ta lista najlepszych filmów o podróżach powstała we współpracy z naszymi przyjaciółmi, z którymi wymieniamy się filmowymi poleceniami. Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi, szczególnie dla Ani i Adama.

Jeśli Ty znasz tytuł, który warto tu dodać – koniecznie zostaw komentarz!

 

2 thoughts on “5 najlepszych filmów o podróżach do zobaczenia w Święta”

Comments are closed.

Więcej wpisów

image
Artykuły

10 pomysłów na prezent dla małego podróżnika

image
Z 4 latkiem przez Amerykę

#15 – Dzień 8 – Noc za 4$, a jakie widoki…

image
Nomadzi Radzą

Z 4-latkiem przez Amerykę – Wszystko o podróży do USA