USA #27 – Albuquerque śladami BreakingBad

image

Spis treści

Dlaczego myśmy właściwie robili w tej „dziurze”? Oglądaliście “Breaking Bad”? To serial o nauczycielu chemii Walterze, który po tym jak dowiaduje się, że jest chory na raka, postanawia wykorzystać swoje kompetencje w sposób bardziej lukratywny: produkując metaamfetaminę. I akcja toczy się właśnie tutaj, w Albuquerque. Dom Waltera, myjnia w której pracował, czy pustynia, na której gotował metę, nie znajdują się wcale w studiach hollywoodu, ale tu na ulicach (lub w okolicach). Serial o narkotykowych bossach ma swój… szczególny charakter i spodziewałam się, że wybrano do niego miejsca ukryte na obrzeżach i że będą się wyróżniały w krajobrazie miasta. Ale dom Waltera czy meliny gangów mogłyby znajdować się na każdej innej ulicy a scenografia wcale by na tym nie ucierpiała. Siedziba Tuco Salamanki, znajduje się kilka przecznic od ścisłego centrum. A w parku Grzesiek został mianowany przez jednego miejscowego, który z powodzeniem wcieliłby się w niejedną postać z serialu, “Bracholem” (“Bro”).

A na vlogu zdjęcie Grześka BEZ SPODNI! Ale spokojnie to nie to co myślicie (albo jeśli łapiecie klimat to właśnie to co myślicie).

 

Informacje praktyczne:

Jeśli wybieracie się w wyprawę śladami Breaking Bad tutaj macie mapę z zaznaczonymi chyba wszystkimi miejscami z serialu: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1TihbAG-zaf7Ye69mXq7uQv8-vzg&hl=en_US&ll=35.90906285240612%2C-107.48089827597141&z=8

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

marina beach dubai
egzotycznie - Azja

Dubaj – miasto z milionów monet i marzenia o wielkości

image
3 miesiące w Arkansas

Buffalo River – Pruitt – być jak Tarzan

image
Z 4 latkiem przez Amerykę

USA #16 – Dzień 8 – Park Narodowy Zion